Rezervasyonum

BODRUM Transfer

11500 Başlayan Fiyatlar
BODRUM

Muğla'nın ilçelerinden birisi olan Bodrum dünyaca ünlü bir turizm kentimizdir. Milas Bodrum Havaalanından Bodrum transfer 35 km mesafede olup, 30 dakika sürer. Antalya'dan gelmek isterseniz Antalya Bodrum transfer 430 km olup, yaklaşık beş buçuk saat zamanınızı alır.

Bodrum'un tarihi milattan öncelerine dayanır. Burada Persler, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar hüküm sürmüştür.

Bodrum da Gezilecek Görülecek Yerler

Bodrum Kalesi

İlk olarak size tavsiye edeceğimiz yer Bodrum Kalesidir. Bodrum Kalesi Rodos Şövalyeleri tarafından yaptırılmıştır. Burası su altı arkeoloji müzesi olarak kullanılmakta olup, aynı zaman da kültürel festivaller ile gösteriler de yapılmaktadır.

Bodrum Cennet Koyu

İkinci olarak bahsedeceğimiz yer Cennet Koyu. Bodrum'un en meşhur koylarından olan Cennet Koyu'na uzak olmayacak derseniz Bodrum Antalya transfer ile gelebilirsiniz. İsminde de geçtiği gibi burası gerçekten de cennetten bir köşedir. Yeşilli ve mavisi sizi çok etkileyecektir.

Karaincir Koyu

Bir başka tavsiyemiz Karaincir Koyu olacaktır. Karaincir koyu iki tepe arasında bulunmaktadır. Bodrum da çok tercih edilen koylarda olan Karaincir Koyu'nun deniz ılık ve plajı sakindir.

Akvaryum Koyu

Koylardan yaptığımız tavsiyelerimizi de tabi ki de Akvaryum Koyu da var. Müthiş bir tabiat görüntüsü  bulunan koyun şekli adında da geçtiği üzere akvaryuma benzer.

Günbatımı Plajı

Bilinen meşhur plajlarından biri de Günbatımı Plajıdır. Burada gerçekten de  gün batımını izlemek harika oluyor.

Fener Plajı

Burası tatlı esen rüzgarlarıyla ünlüdür. Güneşlenmek ve denizin tadını tatlı bir esintiyle çıkartmak isterseniz buraya uğrayın.

Venedik Kalesi

Bodrum tarihin de burada bulunmuş olan Venediklilerin yapısını görebilir, Antalya havalimanı Bodrum transfer ile buraya ulaşan turistler ile birlikte eşsiz deniz manzarasını izleyebilir ve biraz da tarih gezintisi yapabilirsiniz. Bodrum'a gelip burayı görmeden gitmeyin.

Mindos Kapısı

Büyük İskender'in zamanın da Bodrum'a bu kapı üzerinden geldiği söylenir. 

Pedasa Antik Kenti

Pedasa Antik Kenti, Türkiye'nin tarihi mirasları arasındadır. Geçmişi biraz olsun tatmak isterseniz kesinlikle buraya da uğrayın. 

Bargilya Antik Kenti

Bodrum'un tarihi kentinden biridir. Buradaki tapınaklar ve sütunlar sizi çok etkileyecektir.

Madnasa Antik Kenti

Gölköy de bulunan Madnasa Antik Kenti de sizi eski zamanlara götürecektir. 

Antik Tiyatro

Çok büyük olan Antik Tiyatro, ülkemizin en eski bulunan tiyatrosudur. Burada Bodrum Antalya havalimanı transfer ile gelenler birçok konser ve festivale katılır. Bu etkinliklerden birine denk gelirseniz mutlaka uğrayın.